Czas wolny

Stadion miejski

Stadion Miejski w Iłowej

Stadion Miejski w Iłowej oficjalnie oddano do użytku w 1934 roku. Wchodził on wówczas w skład miejskiego kompleksu sportowego, który ufundował dla mieszkańców Paul Winkler, współwłaściciel i dyrektor generalny fabryki włókienniczej Wilhelm Winkler A.G w Halbau (Iłowa). Budowa kompleksu trwała od 1927 roku. Obiekt składał się z głównego boiska piłkarskiego (przystosowanego również do zawodów lekkoatletycznych), boiska treningowego, boiska do siatkówki, pełno wymiarowego otwartego basenu pływackiego z trampoliną i wieżą do skoków oraz dwóch mniejszych basenów dla dzieci i młodzieży, rekreacyjnego stawu z wypożyczalnią sprzętu pływającego i restauracji. Mieściła się tu również płyta dla ogólnodostępnych tanecznych zabaw ludowych, tereny biwakowe oraz budynek administracyjny, w którym znajdowały się szatnie, magazyny oraz mieszkanie dozorcy. Po II wojnie światowej zniszczeniu uległa restauracja, a staw wraz z infrastrukturą rekreacyjną zaniedbano. Ostatecznie został on zasypany i na jego miejscu powstało trzecie boisko piłkarskie oraz plac do gry w koszykówkę.

W 2017 roku Gmina Iłowa pozyskała 194 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki na „Przebudowę boisk sportowych stadionu miejskiego w Iłowej”. Całkowity koszt inwestycji to 388 tys. zł. Dzięki tym środkom udało się zmodernizować system nawadniania boisk sportowych m.in. poprzez montaż automatycznych zraszaczy. Kupiono także 18 bramek do piłki nożnej, 6 wiat stadionowych dla piłkarzy oraz piłkochwyt.

Obecnie z obiektów stadionowych korzystają piłkarze Klubu Piłkarskiego „Piast” Iłowa i UKS Iłowa.

Stadion posiada trybuny na 2000 miejsc, w tym 768 miejsc siedzących. Płyta boiska to nawierzchnia naturalna o wymiarach 105×78 m.

Adres:

ul. Piaskowa 1a
68-120 Iłowa