Gmina i Urząd

Jakie pytania zadajecie na czacie?

Podsumowujemy blisko miesiąc funkcjonowania urzędowego czatu. O co najczęściej pytają mieszkańcy? 

 

Wśród zadawanych pytań znajdują się te dotyczące godzin otwarcia urzędu i jednostek podległych. Zapytania dotyczą również aktualnych awarii i napraw. Wiele odpowiedzi sprowadza się do informowania mieszkańców o możliwościach otrzymania dofinansowania z programu EcoIłowa (do instalacji fotowoltaiki, wymiany pieca lub budowy przydomowej oczyszczalni ścieków).

Pytacie Państwo również o możliwość elektronicznego procedowania spraw m.in. składania wniosków do Urzędu Stanu Cywilnego. Dużym zainteresowaniem cieszą się działki planowane do sprzedaży z przeznaczeniem pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne, co stwierdzamy po wpływających do nas zapytaniach.

Stale pracujemy nad ulepszeniem działania szybkiej formy kontaktu urzędnik – klient, jaką jest czat. Aby nasza komunikacja przebiegała jeszcze sprawniej prosimy o pozostawienie adresu e-mail, aby konsultant miał możliwość odpowiedzi w późniejszym terminie (jeśli nie zdąży odpowiedzieć na czacie). Liczymy na zrozumienie i efektywną współpracę.

Jakie pytania padały najczęściej?

  • Mam pytanie odnośnie dofinansowania gminy do programu czyste powietrze. Z kim mogę skontaktować się w tej sprawie?

Pytania w sprawie dotacji udzielanej przez gminę na zadania związane z ochroną środowiska tj. dofinansowań kosztów budowy przydomowych oczyszczalni ścieków, do wymiany źródeł ciepła oraz budowy instalacji fotowoltaicznych należy kierować do pracowników Referatu Ochrony Środowiska i Planowania Przestrzennego tel. 68 368 14 11, e mail: m.grzywaczyk@ilowa.pl, a.zabska@ilowa.pl.

  • Czy podczas oddawania odpadów do PSZOK należy okazać akt notarialny, aby potwierdzić miejsce zamieszkania?

Nie trzeba okazywać aktu notarialnego, jednak pracownik obsługujący punkt może poprosić o podanie adresu nieruchomości, z której przywiezione zostały odpady.

  • Czy na podpisanie wniosku o zamknięcie działalności należy się umówić?

Tak. W celu umówienia spotkania z urzędnikiem należy skontaktować się z nim telefonicznie: 68 368 14 11.