Mieszkam w Iłowej

Iłowa zachęca do zamieszkania!

Urząd Miejski w Iłowej rusza z kampanią promującą Gminę jako dobre miejsce do życia pod hasłem „Iłowa – Zamieszkaj od Nowa”.

Chcemy dotrzeć do wszystkich osób potencjalnie zainteresowanych osiedleniem się na stałe na terenie Gminy. Grupa docelowa kampanii jest bardzo szeroka. Są to nie tylko mieszkańcy powiatu żagańskiego i innych miejscowości województwa lubuskiego, ale i osoby z całej Polski, często już w jakiś sposób związane z Iłową np. przez koneksje rodzinne – mówi Paweł Lichtański, Burmistrz Iłowej.

Punktem wyjścia kampanii są wyniki ankiety przeprowadzonej wśród obecnych mieszkańców Gminy, z których jasno wynika, że w Iłowej mieszka się dobrze, a nawet bardzo dobrze. To zdanie podzieliło ponad 80% respondentów. Nic w tym dziwnego. Historia Iłowej nierozerwalnie wiąże się z modną dziś koncepcją „miasta ogrodów”. Gmina słynie z unikalnego w skali kraju Park Dworskiego, z każdym rokiem może pochwalić się też coraz czystszym powietrzem. Nie do przecenienia jest też stale poprawiająca się infrastruktura drogowa. Rodzice małych dzieci docenią z kolei dostępne na terenie Gminy nowe przedszkole, przebudowaną i dobrze wyposażoną szkołę oraz bibliotekę. Fanów sportów i rekreacji ucieszą udostępnione nieodpłatnie: hala sportowa, stadion miejski, zespół boisk „Orlik”, niezliczone szlaki rowerowe, czy miejsca do wędkowania w otoczeniu Borów Dolnośląskich. Na koniec warto wspomnieć o strefie inwestycyjnej, która daje możliwość lokalizacji dużych inwestycji już w najbliższej przyszłości.

– Uzbrojona strefa inwestycyjna, zlokalizowana w bliskim sąsiedztwie węzła autostrady to nasz największy atut. Trwający obecnie remont A18 to dodatkowy impuls do rozwoju nie tylko dla Gminy Iłowa, ale całego regionu.  – podkreśla burmistrz P. Lichtański.

Kampania „Iłowa – Zamieszkaj od nowa” będzie realizowana za pośrednictwem strony www, a także akcjom promocyjnym w mediach tradycyjnych i społecznościowych.

W ramach kampanii Gmina chce również informować o aktualnie dostępnych na jej terenie działkach przeznaczonych pod zabudową mieszkaniową. Dla wszystkich działek gminnych zostały wydane warunki zabudowy.  Wszystkie nieruchomości posiadają również dostęp do dróg publicznej oraz do sieci wodociągowej, sanitarnej i energetycznej. Większość z nich posiada również dostęp do sieci gazowej. Na terenie gminy jest również bardzo dużo działek prywatnych, które są doskonałym uzupełnieniem gminnej oferty nieruchomości.

Zapraszamy do zakładki Mieszkam w Gminie  ⇒   Nieruchomości na sprzedaż

Więcej informacji już wkrótce.