Czas wolny

Święto Kwitnących Azalii – Iłowa rozkWITA!

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do Iłowej na odbywające się tego roku przez trzy kolejne tygodnie – od 14 do 29 maja – Święto Kwitnących Azalii.

Tegoroczna edycja święta odbywa się w trzech odsłonach. Każdy kolejny weekend, to inne atrakcje. Muzyka na żywo, występy teatralne, wybory Miss Azalii, to tylko niektóre z wydarzeń, jakie odbędą się w przepięknie ukwieconych ogrodach pokazowych iłowskiej szkółki krzewów ozdobnych. Nigdzie indziej, w całym regionie nie spotkacie tylu odmian różaneczników. Krzewy już otwierają swoje pąki, a ogród zaczyna wabić feerią barw i zapachów. Słoneczne trawniki i zacienione ustronia otwierają się przed odwiedzającymi.

Organizatorzy zaplanowali mnóstwo atrakcyjnych wydarzeń. Każdy znajdzie coś dla siebie. Podczas Święta po raz kolejny odbędą się również wybory Miss Azalii. Oprócz atrakcji kulturalnych – smakołyki, dobre jedzenie, orzeźwiające napoje i lody. Nie zabraknie też produktów dla fanów lokalnego rękodzieła i  wyrobów naturalnych.

Warto w tym czasie odwiedzić wyjątkowy Park Dworski, w którym można podziwiać ogród chiński z bramami księżycowymi, malowniczy ogród japoński oraz ogród angielski. Szczególną wartość ma  pierwszy japoński ogród w Europie! Został założony na początku XX w. z inicjatywy hrabiego Fryderyka von Hochberga Fürstensteina, właściciela pałacu oraz parku w latach 1902-1921, pasjonata sztuki ogrodniczej, znawcy sztuki orientu. Układ ścieżek, kanałów, sztuczne jeziorko i wyspy zachowane są do dziś.

Więcej o programie każdej z osłon Święta Kwitnących Azalii na naszym profilu: https://www.facebook.com/GminaIlowa

Iłowa rozkWITA!