Gmina i Urząd

Komunikat w sprawie protestu rolników 20 marca

Informujemy, że w wyniku rozmów przeprowadzonych z organizatorem zgromadzenia publicznego w obrębie autostrady A18 w Iłowej, które odbędzie się 20 marca 2024 r. nastąpiły istotne zmiany.

Zmianie uległ zakres czasowy zgromadzenia, które odbędzie się od 8:00 do 16:00. Najważniejszą informacją dla mieszkańców jest odstąpienie protestujących od blokowania drogi wojewódzkiej nr 296. Jednakże należy zaznaczyć, że prędkość ruchu ulegnie znacznemu spowolnieniu na odcinku przy zjazdach na autostradę A18 oraz na wiadukcie. Apelujemy, aby w tych godzinach mieszkańcy ograniczyli poruszanie się pojazdami na tej trasie.

Wyjazd z autostrady z kierunku Olszyna-Wrocław będzie przejezdny na węźle z DW296. Wjazd dla pojazdów poruszających się w kierunku Wrocławia zostanie zablokowany. Odcinek A18 w kierunku Wrocław-Olszyna wraz ze zjazdem do i z DW296, na węźle Iłowa będzie nieprzejezdny.

Prosimy wszystkich o cierpliwość oraz zachowanie szczególnej ostrożności i prawidłowe postępowanie w sytuacjach wymagających utworzenia tzw. korytarza życia.