Szkoły i przedszkole

Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła w Iłowej!

Zapraszamy 18 i 19 października 2021r. do hali Szkoły Podstawowej im. Lotników Alianckich w Iłowej w godzinach 8:00 – 14:30 na niezwykłe Mobilne Centrum Edukacji!

Mobilne Centrum Edukacji to nowy wymiar nauki. Atrakcje będą dopasowane do dwóch grup wiekowych. Cała przestrzeń będzie podzielona na kilka stref, a na wejściu gości przywita humanoidalny robot. Jednym słowem – nowoczesne multimedialne strefy pozwalające na edukację poprzez zabawę. MCETS to także strefy bezpieczeństwa edukujące z zakresu pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwa na szlakach górskich i nad wodą.

Dzieci i młodzież odwiedzające MCETS będą mogły skorzystać m.in. z aplikacji wykorzystujących augmented reality, stołów multimedialnych, tabletów z aplikacjami, czy rozwiązań virtual reality pozwalających na wirtualne zwiedzanie. Nie zabraknie także tradycyjnych gier i zabaw, takich jak choćby kompletowanie plecaka turystycznego, testowanie sprzętu rekreacyjnego, kompletowanie apteczki turystycznej czy nauka korzystania z kompasu. Jedna ze stref została przygotowana przez Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (GOPR). Ratownicy zapoznają w niej młodych turystów z zasadami zachowania w górach oraz zasadami udzielania pierwszej pomocy.

Projekt skierowany jest do dzieci, młodzieży, nauczycieli, a pośrednio także rodziców.  Ma na celu zachęcić do podróżowania po Polsce i poznawania najróżniejszych zakątków kraju, na których zwiedzanie można przeznaczyć również środki z Polskiego Bonu Turystycznego. Projekt „Turystyczna Szkoła” jest realizowany przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwem Edukacji i Nauki, przy udziale lokalnych i regionalnych organizacji turystycznych.

Plan Atrakcji

Do zobaczenia! 😉