Bez kategorii Szkoły i przedszkole

Wirtualne laboratorium i drukarka 3D! Ponad 130 tys. zł dla uczniów z Iłowej

Ponad 130 tys. zł pozyskała Gmina Iłowa na zakup pomocy dydaktycznych dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Lotników Alianckich w Iłowej. Pieniądze będą przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych i doposażenie klas.

Pozyskane środki – dokładnie 134 tys. 400 zł – pochodzą z rządowego projektu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Iłowej będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Za pozyskane środki zakupione zostanie m.in. wirtualne laboratorium przedmiotowe ClassVR, Photon: Robotyka i sztuczna inteligencja, mikroskop, teleskop, drukarka 3D, kamera i aparat fotograficzny. Wszystko po to, aby stworzyć nowoczesną szkołę, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

 

Beata Laskowska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Lotników Alianckich w Iłowej:

– Dzięki doposażeniu szkoły w pomoce dydaktyczne i nowoczesny sprzęt zajęcia będą niezwykle innowacyjne. Uczniowie będą rozwijać kompetencje twórcze. Doskonalić umiejętności techniczne i informatyczne oraz sprawności manualne. Będą rozwijały logiczne myślenie i doskonaliły umiejętności matematyczne. Mnie najbardziej satysfakcjonuje i ciekawi tzw. rzeczywistość rozszerzona. Jest to system  łączący świat rzeczywisty z generowanym komputerowo. Zazwyczaj wykorzystuje się obraz z kamery, na który nałożona jest, generowana w czasie rzeczywistym grafika 3D. Uczeń może za pomocą półprzezroczystych okularów obserwować życie toczące się na ulicach miasta jak również elementy wytworzone przez komputer nałożone na rzeczywisty świat.