Spotkanie autorskie z Katarzyną Węglicką

Zapraszamy mieszkańców na spotkanie autorskie z Katarzyną Węglicką w czwartek 26 stycznia 2023 r. o godzinie 17:00 do sali multimedialnej Biblioteki Kultury.

24 lutego minie rok od rozpoczęcia rosyjskiej agresji na Ukrainę. Nikt z nas nie przypuszczał, że ta wojna potrwa tyle czasu i przyniesie wiele ofiar, w tym również cywilów. Od momentu rozpoczęcia działań wojennych samorząd gminy Iłowa przeprowadził szereg akcji mających na celu wsparcie uchodźców oraz osób, które zostały na terenach objętych wojną, w działania te włączyła się również Biblioteka Kultury.
Kolejnym naszym działaniem będzie otwarte spotkanie z panią Katarzyną Węglicką – autorką wielu książek, publikacji, wystaw i prezentacji związanych z tematyką ukraińską. 26 stycznia o godz. 17.00 w sali multimedialnej Biblioteki Kultury w Iłowej autorka zaprezentuje prelekcję „Od Sum, Charkowa po Chersoń i Odessę” – będzie to podróż po tych ukraińskich miastach, o których w ostatnim czasie bardzo często słyszymy w środkach masowego przekazu.
W związku z tym, że Katarzyna Węglicka od wielu lat zbiera materiały dokumentujące polskie ślady na tamtych terenach zapowiada się bardzo interesujące spotkanie, które jednocześnie będzie naszym kolejnym wyraźnym gestem solidarności z narodem ukraińskim.
W czasie spotkania będzie można zakupić książki Katarzyny Węglickiej o tematyce kresowej. Spotkanie organizowane jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Głogowska Edukacja Kresowa.