Tradycje polsko-niemieckiej wsi. Transgraniczna wymiana doświadczeń.

Gmina Iłowa w partnerstwie z Gminą Jänschwalde realizuje projekt „Tradycje polsko-niemieckiej wsi. Transgraniczna wymiana doświadczeń”.

W ramach projektu uczestnicy spotkali się w mieście partnera 21 sierpnia tego roku, aby poznać kulturę, tradycje i historię Jänschwalde i okolic. Wzięli udział między innymi w festiwalu orkiestr dętych i odwiedzili muzeum regionalne, gdzie poznali historię Serbołużyczan.

W najbliższy piątek, 16 września, uczestnicy spotkają się na dwudniowych warsztatach kulinarnych w Iłowej. Podczas warsztatów pierwszego dnia poznają potrawy regionalne i nauczą się ich gotować pod okiem trenera – kucharza Grzegorza Łapanowskiego. Z kolei w sobotę uczestnicy warsztatów odwiedzą Szkółkę Krzewów Ozdobnych w Iłowej i wezmą udział w festynie Magia Jesieni w Ogrodzie.

Warsztaty odbędą się w ramach projektu realizowanego w ramach Funduszu Małych Projektów (FMP) w Euroregionie „Sprewa-Nysa-Bóbr“ dla Programu Współpracy INTERREG V A Brandenburgia-Polska 2014-2020 w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej, zgodnie z umową nr 465/21 o dofinansowanie Małego Projektu nr 520/20 pod tytułem „Tradycje polsko-niemieckiej wsi. Transgraniczna wymiana doświadczeń”.