Trzecie urodziny Biblioteki Kultury

„W tle filmu, słowa, muzyki i poezji”, czyli Trzecie Urodziny Biblioteki Kultury w Iłowej, to wyjątkowe wydarzenie z udziałem gości specjalnych Do udziału w urodzinowej uczcie kulturalnej – 1 kwietnia 2023 r. o godz. 16.00 na salę koncertową – zapraszają: Paweł Lichtański – Burmistrz Iłowej, Biblioteka Kultury oraz Ośrodek Pomocy Społecznej.

To wyjątkowa, jedyna i niepowtarzalna okazja aby spotkać się z trojgiem wspaniałych gości.

Krzysztof Zanussi – reżyser, scenarzysta i producent filmowy, uważany jest za jednego z najwybitniejszych twórców polskiego kina. Filmy reżysera odznaczają się niezwykłą oryginalnością, są zawsze przepełnione refleksją i trafną obserwacją. Krzysztof Zanussi porusza w nich problematykę moralną, psychologiczną oraz ukazuje życie wewnętrzne bohaterów. W 2019 roku reżyser został uhonorowany Platynowym Lwem za całokształt twórczości na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Polską Nagrodą Filmową Orzeł za osiągnięcia życia.
Barbara Gruszka-Zych – dziennikarka, krytyk literacki, której specjalnością są reportaże i wywiady, dotyczące zarówno ludzi kultury, współczesnego życia w kraju i zagranicą, jak i tematy związane z dramatami II wojny światowej. Autorka licznych książek m.in. „Mój poeta, notatki z osobistych spotkań z Czesławem Miłoszem”, „Takie piękne życie. Portret Wojciecha Kilara” oraz „Życie rodzinne Zanussich. Rozmowy z Elżbietą i Krzysztofem”.
Józef Edward Kołodziej  – poeta, artysta, prozaik, twórca projektu „Pędzlem, Gitarą i Piórem” łączący malarstwo z muzyką i poezją. Ma na swoim koncie liczne autorskie tomiki wierszy. Z jego twórczości korzysta wielu polskich artystów.
Zapraszamy!