Vivat Niepodległa

Zbliżają się obchody 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji przygotowaliśmy dla mieszkańców gminy Iłowa szereg uroczystości.

11 listopada, to data bardzo szczególna. W tym roku przypada 105 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W Iłowej będziemy świętować przez cały dzień.

O godzinie 11:00 w kościele Chrystusa Króla odbędzie się uroczysta  msza św. Po zakończeniu mszy o 12:00, przy pomniku  żołnierzy Wojska Polskiego w asyście kompanii honorowej WP, odczytany zostanie Apel Pamięci. Po jego zakończeniu, salwie honorowej i podniesieniu Biało-Czerwonej na maszt, uczestnicy złożą kwiaty pod pomnikiem.

O godzinie 13:00 zapraszamy wszystkich do sali koncertowej w Bibliotece Kultury na okolicznościowy program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Lotników Alianckich w Iłowej.

Na zakończenie obchodów Narodowego Dnia Niepodległości odbędzie się koncert polskiej muzyki klasycznej i filmowej, zatytułowany „Vivat Niepodległa” w wykonaniu Kwartetu Smyczkowego „Florito” Filharmonii Gorzowskiej. Koncert rozpocznie się o godzinie 17:00 na sali koncertowej Biblioteki Kultury. Wstęp wolny.