XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Iłowej

Za kilka dni rozpoczynamy XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Świat w jednym miejscu”. W ramach akcji Biblioteka Kultury w Iłowej przygotowała szereg ciekawych wydarzeń dla każdej grupy wiekowej.

5 maja o godz.10:30 spotkają się przedszkolaki z Akademii Małych Zuchów aby porozmawiać „Z książką o uczuciach…”
Tego samego dnia o 17.00 – „Schowani do wora” spotkanie autorskie z Andrzejem Flügelem – legendą dziennikarstwa sportowego w województwie lubuskim. Przez wiele lat pracował w „Gazecie Lubuskiej”, do dzisiaj pisze felietony. Zanim został dziennikarzem, był nauczycielem, ale krótko. Po pół roku trafił do Służby Więziennej. Przez sześć lat pełnił rolę wychowawcy w Areszcie Śledczym w Zielonej Górze, a kolejne trzy spędził za biurkiem w Zakładzie Karnym w Krzywańcu. Na niespełna rok, tym razem już w roli szefa wychowawców, powrócił do Aresztu w Zielonej Górze. I właśnie o życiu za murem i o tym niecodziennym zawodzie poświęcona jest jego książka. (streaming ze spotkania na oficjalnym profilu Facebook Biblioteki Kultury w Iłowej).
6 maja o godz. 10:00 pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Iłowej spotkają się z burmistrzem Pawłem Lichtańskim żeby porozmawiać o książkach z dzieciństwa.
7 maja o godz. 10:00 wszystkie chętne dzieci mogą skorzystać z zajęć wykorzystania Photonów pt.”Co kryje w sobie biblioteka?”.
10 maja o godz. 16:00 zapraszamy wszystkich Ukraińców przebywających w Gminie Iłowa. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane wszystkie dostępne w bibliotece książki w j. ukraińskim.
12 maja o godz. 17:00 o swojej książce pt.”Przewodnik po serialu Czterej pancerni i pies” opowie autor – Marek Łazarz, który jest dyrektorem Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu i wielkim pasjonatem tego serialu.
13 maja o godz. 13:13 za biurkiem wypożyczalni książek zasiądzie wicestarosta Anna Michalczuk, bo trzynastego wszystko zdarzyć się może… Natomiast o godz. 18:00 rozpocznie się koncert poetów polskiej piosenki (min. Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty, Seweryna Krajewskiego, Starego Dobrego Małżeństwa, Wojciecha Młynarskiego) pt.” W objęciach czasu”. Wystąpią: Jarosław Pikuła – śpiew, Andrzej Jóźwiak (saksofon/klarnet), Janusz Gajda (gitara akustyczna) oraz Tomasz Makuchowski (gitara basowa).