Gmina i Urząd

Turniej o Puchar Burmistrza Iłowej rozegrany

W sobotę 2 października 2021 r. w godzinach 10.00-15.30 w hali sportowej „PIAST” przy ul. Piaskowej w Iłowej odbył się turniej piłki siatkowej o Puchar Burmistrza w Iłowej.

Organizatorem turnieju był Urząd Miejski w Iłowej przy udziale Szkoły Podstawowej im. Lotników Alianckich w Iłowej. Celem turnieju było propagowanie zdrowego stylu życia,  dobra zabawa oraz zebranie środków finansowych dla 11 miesięcznego Miłosza chorego na mukowiscydozę. Zbiórka była prowadzona pod patronatem Fundacji Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę MATIO z Krakowa dla  chorego Miłosza – mieszkańca Iłowej. Burmistrz Iłowej Pan Paweł Lichtański  powitał uczestników turnieju, rodziców Miłosza oraz zebranych mieszkańców i pozostałe osoby. Podziękował wszystkim zgromadzonym za udział w akcji, szczególne organizatorom i uczestnikom turnieju, wolontariuszom oraz paniom które upiekły pyszne ciasta.

W turnieju udział wzięło 5 drużyn: „Basket Ajola”; Wektormedia WKS Sobieski Żagań; „Pasjonaci” Żagań; „Wszyscy za Stachem”; „Amator” Iłowa.

W trakcie turnieju wolontariusze zbierali pieniądze do puszek przekazanych przez fundację „Matio” z Krakowa na rzecz Miłosza. Każdy sponsor otrzymał pyszne ciasto oraz gorące i zimne napoje.

Nagrodą główną turnieju była kwota 2 000 złotych dla zwycięskiej drużyny.

Ze względu na skład i umiejętności poszczególnych drużyn, gra w niektórych meczach była zacięta i na dobrym poziomie.

Na koniec turnieju Burmistrz Iłowej wręczył nagrody dla uczestników. Zwycięzcą turnieju, wygrywając wszystkie mecze została drużyna „Pasjonaci” Żagań. Żadna z drużyn uczestników turnieju nie została pominięty w wyróżnieniach. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali puchary i dyplomy a pozostali uczestnicy dyplomy uczestnictwa. Dyplom uczestnictwa otrzymali również rodzice Miłosza.

Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe w postaci różnokolorowych toreb promocyjnych na obuwie sportowe z herbem Gminy Iłowa.

Kapitan zwycięskiej drużyny przekazał główną nagrodę 2 000 złotych na ręce rodziców Miłosza.

W turnieju brały udział drużyny amatorskie. W ich skład wchodzili zawodnicy z Iłowej, Żar, Żagania, Gozdnicy, Brzeźnicy i Konina Żagańskiego.

Wszyscy uczestnicy wykazali się wielką hojnością. W sumie zebrano 6 869,40 zł, które zostały wpłacone na indywidualne konto Miłosza Pudliszewskiego w fundacji Matio w Krakowie.

Wpłat darowizn dla chłopca można dokonywać na rachunek Alior Bank SA: 55 2490 0005 0000 4530 7261 9403  z dopiskiem Miłosz Pudliszewski.

foto. Adam Żyworonek