Czas wolny

Questy w Iłowej

QUEST to edukacyjna gra terenowa, która łączy w sobie elementy zabawy i nauki, poszukiwań skarbu i radości odkrywania.

QUESTY – Wyprawy Odkrywców (z ang. quest – zadanie, zagadka) to gry terenowe polegające na poszukiwaniu skarbów. Nie wymagają one obsługi ani znakowania w terenie, dlatego, w odróżnieniu od podchodów lub gier miejskich, można w nie grać niemal w każdej chwili. Podstawą zabawy jest wędrówka trasą questu w terenie. Może to być spacer po miejscowości, jazda rowerem przez las, spływ rzeką czy zwiedzanie muzeum. Do zabawy wystarczy ulotka lub darmowa aplikacja mobilna Questy – Wyprawy Odkrywców. Ulotki są dostępne w wybranych punktach informacji turystycznej lub jako plik do pobrania ze strony internetowej questy.org.pl. Czytając wierszowane wskazówki, uczestnik podąża questem w terenie i poznaje sekrety danego miejsca. Na końcu drogi na odkrywców czeka „skarb” – pojemnik finałowy, a w nim pamiątkowa pieczątka i Księga Questu. Odcisk pieczęci i wpis do Księgi potwierdzają przebycie trasy.

źródło: https://questy.org.pl/o-questach

 

Zapraszamy do odkrywania ciekawych miejsc i świetnej zabawy na terenie Iłowej, w której do przejścia są dwie trasy:

W poszukiwaniu skarbów Iłowej – Quest przedstawia dzieło hrabiego Fryderyka von Hochberga, czyli przebudowany przez niego pałac oraz ogrody, będące wynikiem jego podróży po świecie oraz zamiłowania do piękna, zwłaszcza kwiatów.

https://questy.org.pl/quest/w-poszukiwaniu-skarbow-ilowej

 

Spacer z Winklerem po Iłowej – Quest to spacer z Wilhelmem Winklerem po Iłowej zwanej dawniej Halbau, podczas którego można zobaczyć miejsca związane z działalnością jego oraz jego rodziny.

https://questy.org.pl/quest/spacer-z-winklerem-po-ilowej

 

Gry terenowe QUESTY – Wyprawy Odkrywców powstały w ramach projektu Zagadkowa Iłowa – poznajemy przyrodnicze i historyczne walory miasta, który został dofinansowany ze środków Fundacji ORLEN w programie grantowym Moje miejsce na Ziemi.

Karty gry (ulotki questowe) można otrzymać w Bibliotece Kultury w Iłowej (biblioteka) lub w Urzędzie Miasta w Iłowej (sekretariat).