Szkoły i przedszkole

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Widok z góry na zabytkowy pałac położony wśród drzew
Zespół Szkół Ponadpodstawowych mieści się w zabytkowym pałacu w Iłowej

Nasza szkoła to najlepszy wybór! W Technikum Hotelarskim nauczysz się współpracy z pilotami wycieczek, przewodnikami i biurami podróży, kierowania pracą hotelu i obsługi gości. W Technikum Informatycznym nauczysz się: cyfrowej obróbki dźwięku i obrazu, tworzenia profesjonalnych klipów filmowych, architektury urządzeń i sprzętu komputerowego, programowania w językach C++ i Java Script, zarządzania systemami operacyjnymi Windows, Mac OS, Linux, administrowania sieciami LAN i WAN oraz tworzenia stron i aplikacji internetowych. W Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych nauczysz się: technologii gastronomicznej i dietetyki, marketingu i zarządzania firmą, przygotowywania potraw oraz atrakcyjnego ich podawania, zasad obsługi konsumenta i organizowania przyjęć okolicznościowych. W Technikum Ekonomicznym nauczysz się: wykorzystania programów komputerowych do obsługi finansowo-księgowej przedsiębiorstw, rachunkowości, sporządzania list płac, rozliczeń podatkowych, prowadzenia spraw kadrowych, wystawiania faktur, dokonywania analiz ekonomicznych, tworzenia korespondencji, biznesplanów.

Będziesz mieć też możliwość odbywania praktyki zagranicznej i zdobycia dodatkowych umiejętności na darmowych kursach: prawo jazdy kat. „B”, kelnerski, barmański, baristy, cukierniczy, florystyczny i carvingu.

Co nas wyróżnia?

Naszym uczniom zapewniamy stypendia semestralne (500 zł), które fundowane są przez absolwenta naszej szkoły:

 • za najwyższą średnią z przedmiotów ogólnokształcących (dla każdego technikum)
 • za najwyższą średnią z przedmiotów zawodowych dla każdego zawodu
 • za najwyższą frekwencję w szkole.

Posiadamy dobrze zaopatrzoną bibliotekę, w której oprócz książek, audiobooków i czasopism młodzieżowych znajduje się centrum multimedialne z szerokopasmowym dostępem do internetu.

W szkole działa superszybka sieć internetowa z Wi-Fi dostępnym dla uczniów. Interaktywne tablice w klasach oraz projektory ułatwiają przyswojenie niezbędnej wiedzy w sposób łatwy i przyjemny.

Do dyspozycji uczniów w internacie są komputery z dostępem do bezpłatnego internetu, telewizja, dvd, bilard, piłkarzyki, szachy, tenis stołowy.

Powody do dumy

Nasi absolwenci są fachowcami poszukiwanymi i docenianymi przez pracodawców w kraju i za granicą. Uczniowie uzyskują certyfikat potwierdzający kwalifikacje zawodowe w językach polskim i angielskim uznawany przez UE.

Jakich języków obcych uczą się uczniowie:

Uczymy języka angielskiego i języka niemieckiego.

Zajęcia dodatkowe

Organizujemy sponsorowane wycieczki krajoznawczo-turystyczne. Tradycją szkoły są pokazy gastronomiczne pozwalające zaprezentować wiedzę i umiejętności uczniów naszej szkoły. Gromadzą one wielu przedstawicieli lokalnego środowiska i są okazją do wymiany doświadczeń i wspólnej zabawy.

Pracownie specjalistyczne

Nasza baza dydaktyczna umożliwia kształcenie w oferowanych zawodach. Mamy:

 • pracownie językowe
 • pracownie komputerowe z różnymi systemami operacyjnymi
 • pracownię gastronomiczną
 • pracownię hotelarską
 • pracownię barmańską
 • pracownie przedmiotowe (wyposażone w tablice multimedialne, projektory itp.).

Sport

Posiadamy salę gimnastyczną i siłownię. Uczniowie mają też możliwość korzystania z dużej miejskiej hali sportowej.

Posiłki

Szkoła posiada stołówkę.

Opieka medyczna i pedagogiczna

W szkole pracuje pielęgniarka i pedagog szkolny.

Ważne dane (stan na grudzień 2020 r.)

 • Liczba uczniów: 155
 • Liczba nauczycieli: 25

Kontakt do nas:

ul. Pałacowa 1
68-120 Iłowa
tel. 68 377 43 14 lub 68 377 43 30
e-mail: zspilowa@powiatzaganski.pl
zspilowa.pl

Dyrektor: Violetta Szary